poniedziałek, 7 maja 2018

MOC DUCHA ŚWIĘTEGO

Poniedziałek, 7 maja 2018 r. Dzień rozpocząłem od urologa. Trzeba będzie pod koniec miesiąca pójść do szpitala na dwa dni... Trudno. Popołudnie spotkanie z KSKP. O godz16 msza św. w intencji kolejarzy. Sprawował ks. prałat dr Andrzej Suchoń. Podczas homilii zwrócił uwagę, że Słowo Boże jest zawsze aktualne. Najpełniej Bóg działa przez Ducha Świętego. Moc Ducha Świętego poznaje się po owocach- Miłość, jedność, radość, serdeczność, pokój. Trzeba nam pozwolić, aby działał w nas. Czy Duch Święty mieszka we mnie? Jak wykorzystuje Jego Darty? Czy pomnażam? Czy –nie daj Boże zakopuję zawinąwszy w chustę? Bóg rozliczy nas z MIŁOŚCI.
Związek Górnośląski Koło Królewska Huta spotyka się zawsze w pierwszy poniedziałek. Trzeba, więc było szybko uwinąć się i jechać do Chorzowa na jeszcze jedno spotkanie. Nie wiele nas było, ale było bardzo miło. Omówiliśmy kilka spraw – m/in przewidywaną wycieczkę 16 maja do Blęblegorka. Skarbnik bardzo skrupulatnie pilnuje składek od wszystkich członków... I bardzo dobrze.
Kiedy ja w końcu zacznę pisać trochę wcześniej niż tuż przed północą? Skutek, bowiem ten-, że wiele spraw i rzeczy opisuję skrótowo albo tylko sygnalizuję o wydarzeniu.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza