niedziela, 13 maja 2018

BÓG NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW


               Msza święta tradycyjnie w hospicjum. Sprawował ks. dr Marcin Niesporek. Ewangelia wg Św. Marka«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!... ».
Podczas homilii ks. Marcin przypomniał historię człowieka urodzonego bez rąk i bez nóg  Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic (ur. 4 grudnia 1982 w Melbourne), rodził się jako najstarsze dziecko pastora i pielęgniarki. Rodzice byli zszokowani, gdy okazało się, że nie ma obu rąk ani nóg, jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami.  Nick nie tylko pokonał wielkie trudności ale dał  świadectwo, że warto żyć, że ograniczenia mogą stać się atutem do jeszcze większego sukcesu. Niepełnosprawność może być czasem wielkim darem i świadectwem. Życie Nicka było niezwykle piękne i radosne. Dokonał więcej niż nie jeden w pełni sprawny.

 AGRESJA
Często słyszę, że PiS atakuje swoich przeciwników. A jak jest naprawdę?
Co zaś dotyczy zachowań agresywnych  podczas otwartych spotkań z parlamentarzystami nigdy do końca nie wiadomo czy ktoś nie został podstawiony aby wywołać „burdę” Przecież nikt nie sprawdza dokumentów ani nikt na czole nie ma napisane do jakiej opcji należy.
W Sobotę, 5 maja 2018 r. W Chorzowskim Centrum Kultury spotkanie członków i  sympatyków PiS z Panią Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigą Wiśniewską. Ale mógł przyjść każdy- to było bowiem spotkanie otwarte.
Podczas wolnych pytań zwrócił się do Pani Poseł  Pan Klaudiusz Sikora, jak się przedstawił  „opcji niemieckiej” jak to prowokacyjnie określił siebie (chyba RAŚ)  usiłując pokazać jak to źle jest w naszej Ojczyźnie. Poczynił wiele zarzutów w impulsywnych a nawet  prowokacyjnych zwrotach. Ale nie było tam żadnych wulgaryzmów za co go szanuję.  Pani Poseł i obecni na spotkaniu spokojnie wysłuchali. Pani Poseł szczegółowo odpowiedziała na wszystkie jego zarzuty- z pełnym szacunkiem. Nagranie  z wypowiedzi Pana Klaudiusza i  odpowiedź Pani Poseł jest na mojej stronie Youtube, poniżej też jest link na Fb. Pan Klaudiusz chciał abym dał całość nagrania. Odmówiłem. Mógł przecież przyjść z dyktafonem ( obecnie każdy telefon ma dyktafon) na pewno by nikt nie zabronił nagrywać. Za to, że odmówiłem zbluzgał mnie błotem. No cóż, należało się z tym liczyć.
Zbliżają się wybory. Można się spodziewać, że podobne  prowokację będą co raz częściej.
Podobno KOD  narzeka na brak demokracji? Czy ktoś ich prześladuje? 

Kto sprzedał Polskę
Często słyszę , zwłaszcza , od polityków, że ktoś był kiedyś w takiej partii,  opcji, że był w PZPR - już można na nim  wieszać psy. Tym czasem niejednokrotnie bywa tak, że człowiek, który był wielkim przestępcą  staje się święty i odwrotnie. O Pani Gronkiewicz Walc kiedyś czytałem w miesięczniku odnowy w Duchu Świętym – LIST. Jak bardzo to osoba prawa, żyje tylko modlitwą....  Jeszcze o innym człowieku -Janusz Palikot, kiedyś bardzo wielkim  działaczu w kościele, finansował pisma religijne, kościelne. Jak się dostał do władzy całkowicie zmienił orientację. .... No cóż, szatan jest bardzo przebiegły, nie interesuje się tymi przy budce z piwem...  Piszę to po wysłuchaniu nagrania  „Kto sprzedał Polskę”.

... A może to dopust Boży?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza