wtorek, 8 maja 2018

DOBRZY LUDZIE


Wtorek, 8 maja 2018 r. Miałem jechać do Paprocan ale tak się złożyło, że musiałem  zrezygnować i wróciłem do domu. Przeglądnąłem swoją stronę Fb.  Pod wczorajszą „notatką z dnia”  niejaki Claudio Si  napisał paszkwil „...Taki zakłamany człowiek jak Pan ma czelność wchodzić do kościoła?”. Nie mam tego pana w swoich znajomych ( a tych „znajomych” na Fb jest dość dużo...). Niektórzy nieodpowiednie wpisy usuwają.  Sądzę, że to nie rozwiązuje sprawy.  Więc nie usunąłem wpisu
Jan Mieńciuk Niektórzy przypisują swoje grzechy drugim. Sądzą , że będą wybieleni.
Jestem tylko grzesznikiem
Pan Claudio Si jest dobrym człowiekiem
Ufam tylko Miłosierdziu Bożemu
Dobrzy ludzie pójdą do piekła

Zaglądnąłem na swoją stronę moich udostępnionych nagrań na YOUTUBE.
Ostatnie akurat udostępnienie było nagranie ze spotkania  Spotkanie z Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigą Wiśniewską. W Chorzowskim Centrum Kultury. Podczas wolnych pytań do Pani Poseł Pan Klaudiusz Sikora –przedstawiciel „opcji niemieckiej” jak to określił siebie poczynił szereg zarzutów usiłując pokazać jak to źle jest w naszej Ojczyźnie. Pani Poseł odpowiedziała na wszystkie jego zarzuty. Spotkanie trwało półtorej godziny. Nie mogłem całego materiału emitować na YOUTUBE ( mam to w archiwach). Pan Klaudiusz zarzucił, że zmanipulowałem materiał.  Więc dołączyłem całą wypowiedź Klaudiusza  oraz odpowiedź Pani Poseł. Pan Klaudiusz Chciał abym mu dał cały materiał, ale ze zrozumiałych względów odmówiłem.

Więc dedykuję temu dobremu człowiekowi wiersz.
Chrystus z ciężkim krzyżem idzie na Golgotę

Dobrzy ludzie
skazali Chrystusa na śmierć

Dobrzy  ludzie
wołali ukrzyżuj ukrzyżuj

Dobrzy ludzie stworzyli
korporacje prawo i sądy

Dobrzy ludzie stoją w kolejce
                
                    Dobrzy ludzie pójdą do piekła

A co z grzesznikami?Poniżej rozszerzone nagranie: wypowiedź  Pana Klaudiusza „opcja niemiecka” i odpowiedź Pani Poseł Jadwigi Wiśniewskiej.


2 komentarze:

  1. Smutny jest fakt że tzw. mniejszość niemiecka w Polsce ma tyle zarzutów do naszego państwa . Jeszcze smutniejsze jest to że nasza mniejszość w Niemczech NIE MA ŻADNYCH PRAWA I PRZYWILEJÓW. Coś co istniało nawet za rządów Hitlera , potem "demokratyczne" Niemcy zlikwidowały. Gdzieś już słyszałem takie słowa - łatwiej zobaczyć źdźbło w oku swojego bliźniego niż belkę w oku swoim. I druga sprawa która się nasuwa - gdy rządziła PO i miała w nosie głosy społeczeństwa , to m.in. takie mniejszości siedziały cichutko . A kiedy ktoś wyciąga do nich rękę to chcą ją wyrwać razem z płucami .

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My nie jestesmy mniejszościa niemiecką - my jesteśmy ślązakami - to wy pachołki PIS robicie z nas niemców dlatego żaden szanujący się hanys nie zagłosuje na PIS. A ten przedstawił się sie słowami "Witam - jak by to powiedział Pani przełożony w ukrytej opcji niemieckiej" - nawiązał do słów Kaczyńskiego który obraził naród śląski - on nie powiedział że jest z mniejszości niemieckiej wy zakłamani pisowcy!

      Usuń