poniedziałek, 8 października 2018

DOBRZY LUDZIE TWORZĄ DOBRO
Poniedziałek, 8 października 2018 r. Dziś rano roznosiłem swoje ulotki  „KANDYDATA NA RADNEGO MIASTA CHORZÓW” prawie na samym końcu Chorzowa Batorego, tj części ulicy Stefana Batorego oraz ul. Brzozowej,  już prawie na samym końcu miasta. Jest tu trochę więcej miejsc do parkowania. Już jednak robi się ciasno.  Konieczne jest budowa nowoczesnych parkingów. Już teraz wiele samochodów stoi na krawężnikach chodników a
miniparkingi przy blokach pełne. Niedługo będzie ciasnota. Czasem jednak są ciekawe rozmowy z mieszkańcami dzielnicy. Bywa to jednak różnie . Pewien Pan zapytał: - Co ja jemu mogę obiecać. Bo go wszyscy przez lata zapewniali, że będzie lepiej. Tym czasem jest co raz trudniej. Obecnie wszyscy  zapewniają, że Chorzów dla nich jest najważniejszy, że są chorzowianami od urodzenia i wiedzą wszystko najlepiej. Obiecują nawet „schody ruchome do nieba”. Tym czasem wiele starszych 4-piętrowych domów windy nie ma. No cóż.. Moje hasło:
DOBRE SŁOWO – POCZĄTKIEM WSZELKIEGO DOBRA.
Wiele jest wspaniałych dobrych ludzi w naszym mieście. Jak rozpoznać?  Po ich mowie. Nie jest sztuką krytykować- ale pokazać to co jest dobre, szczególnie potrzebne drugiemu człowiekowi. Jak to ważne –dobre słowo nauczyłem się w Hospicjum.  Natomiast w mediach –świadomie, czy nieświadomie-najczęściej pokazuje się sceny agresji, dramatów, sensacji.
Obecnie szczególnie atakuje się kościół, zwłaszcza na kanwie filmu Smarzowskiego „Kler”.

Kościół na ogół atakują ludzie, którzy nie wiele albo nic wspólnego nie mają z religią chrześcijańską, katolicką. Kościół tworzymy my, chrześcijanie. ( Smarzowski odżegnuje się od religii chrześcijańskiej) Pozostaje pytanie ile procentowo wypaczeń jest w partiach opozycyjnych jak .... np. Nowoczesna oraz inne, które odrzucają zasady DEKALOGU. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza