wtorek, 18 września 2018

KSZTAŁTUJEMY KAŻDY NOWY DZIEŃ, NASZE JUTRO.

Wtorek, 18 września 2018 r. Zaczynając pisanie blogu  zakładałem, że będę każdy dzień podsumowywał krótkim przynajmniej streszczeniem ( wyjątkiem dłuższych wyjazdów).
Każdy bowiem dzień niesie wiele nowych  zdarzeń. To tylko powiedzonko jest takie kłamliwe „wszystko po staremu” powtarzają ludzie „starzy duchem”. Każdy dzień, to niezwykle wiele zdarzeń. Od nas wiele zależy jakie one są, jakie będą jutro. Nie zawsze jednak to mi się udaję. .....
Wczoraj w chorzowskim Hospicjum odbyło się spotkanie wolontariuszy. Przyszło dużo nowych osób, po raz pierwszy. Koordynator wolontariatu Pani Joasia zobligowała nas do przedstawienia się  po imieniu i powiedzenia kilku słów o sobie. Od tej chwili wszyscy stajemy się jedną rodziną. Łączy nas wspólny cel- posługa drugiemu człowiekowi. W posłudze  wolontariatu angażują się nie tylko starsi ale również wielu młodych, czynnych zawodowo, licealistów, studentów. Spotkania wolontariuszy odbywają się każdego miesiąca. W cykl spotkań również wchodzą szkolenia jak najlepiej pomóc obłożnie choremu, który ma trudności z poruszaniem się. Jednocześnie w Centrum Afirmacji Życia  regularnie odbywają się konferencje o duchowości człowieka, o zdrowiu. Najbliższa konferencja  dnia 21.09.2018r.  o godz. 17.30 będzie  prowadzona przez lek. Ewę Stefaniak specjalistę dermatologa i wenerologa „Czerniak – słoneczne złego początki” Wstęp wolny!

Hospicjum w Chorzowie, ul. Szpitalna 24

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza