piątek, 21 września 2018

FOTO SPACERPiątek, 21 września 2018 R. Dzisiejszy dzień rozpoczynam Mszą świętą w kościele WNMP, potem spacer ulicami w Chorzowa Batorego-, czyli Hajduk. Nie ma takiej obecnie ulicy, aby na poboczu albo na części chodnika nie stały samochody. Zwiększa się ilość samochodów a parkingów jest za mało. Należy pilnie budować nowe parkingi. Tym bardziej, że buduje się nowe osiedle. Zrobiłem kilka zdjęć. Kilka dni wcześniej znajoma z Facebooka opisała problem. Przytaczam treść w oryginale: „Witam...jeśli mogę zająć chwilę i podzielić się problemem na moim Starym Osiedlu...Ale myślę ze to nie tylko w Batorym jest taki problem. A mianowicie na chodnikach stoją samochody a dzieci do szkoły muszą iść ulicą...i to z niepełnosprawnością...Chodniki prowadzące do szkoły integracyjnej są nie do przejścia...wyśle parę zdjęć”. Zdjęcia w załączam poniżej.
 Przypadkowo trafiłem do cukierni „O LA LA” . Bardzo dobra kawa i pyszne ciasta. Wiele osób przychodzi kupić tu ciastka do domu. Miły odpoczynek.
Wieczór w Muzeum Historii Katowic – projekcja filmu, pt. „Katowickie Kabarety w okresie dwudziestolecia międzywojennego” . Autorzy filmu- doktoranci: Tomasz Sporyń, Krystyna Sitarz i Magdalena  Majkowska przybliżyli historię działalności kabaretów w tym okresie. Poziom artystyczny nie ustępował kabaretom w Warszawie. Na projekcje filmu przyszło kilka osób z Chorzowa. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie Miły wieczór.
Zdjęcia otrzymane:W Muzeum Historii Katowic
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza