niedziela, 21 stycznia 2018

KOLĘDOWY WIECZÓR

Niedziela 21 stycznia 2018r.
Niedzielny poranek wyjątkowo biały.  Dziś chyba pierwszy porządny śnieg w Chorzowie. Cały czas sypie. Majestatycznie pięknie wyglądały drzewa, latarnie, balkony. Tylko odśnieżający Ścieszki buczeli, że muszą wcześnie wstać. Kiedyś Rosiewicz śpiewał: „Wacek wstań/, bo śnieg na dworze/ Wacek wstań...” . Przyzwyczaiłem się już, że niedziele rano jadę do hospicjum. O godz. 8 msza św. za osoby pod opieka hospicjum tak stacjonarnego jak i domowego. Na moją prośbę ksiądz dołączył intencję Agnieszki w dniu jej imienin.
Ewangelia wg św. Marka – „...Czas się wypełnił, bliskie jest Królestwo Boże” czyta oraz homilię głosi ks. dr Marcin Niesporek.  Trzeba uwierzyć, że Słowo Boże ma MOC, że to nie ja, ale Pan Bóg działa.

W kościele, św. Anny Zabrzu Chór św. Cecylii przy parafii św. Anny z towarzyszeniem orkiestry kameralnej dał piękny koncert kolęd dla parafian i gości pod dyrygenturą mgr Jolanty Jońca. Niektóre utwory wspólnie z chórem śpiewali parafianie. Ksiądz Janusz Iwańczyk dołączył piękne rozważania na podstawie Ewangelii. Dzięki temu koncert stał się jedną piękną modlitwą dziękczynienia. Przyjechałem na prośbę Joanny, aby nagrać jej śpiew. Warto było przyjechać, nagrać cały koncert mimo niepogody i że  z Chorzowa jest trochę drogi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz