niedziela, 14 stycznia 2018

KAŻDY DZIEŃ JEST WAŻNY

Sobota 13 stycznia 2018
Intensywnie obfity w dobre wydarzenia  dzień.  Trzeba było wstać trochę wcześniej aby przed godz. 10 dotrzeć do Pałacu Biskupów Krakowskich.  Dziś bowiem miały tradycyjne od wielu lat kolejarze z Polski południowej oraz Katowic.
Mszę św. w Kaplicy biskupiej sprawował ks.  kapelan Duszpasterstwa Kolejarzy Krakowskich. Na zakończenie mszy św. dziękował za obecność kolejarzy  i rodzin kolejarskich. Przy okazji wstawił małą dygresję – gdyby nie emerytowani kolejarze  to było by nas bardzo mało.

Po Mszy św. kolejarze przeszli do sali audiencyjnej na spotkanie z metropolitą krakowskim  ks. Abp. Markiem  Jędroszewskim oraz przełamaniem się opłatkiem. Witając Metropolitę Krakowskiego delegacje poszczególnych jednostek  kolejowych złożyli Ekscelencji upominki.  Korzystając z okazji podarowałem własny tomik poezji „Ci co kochają nie mówią nic”.  Ks. Abp wyjątkowo z każdym tu obecnym na spotkaniu przełamał się opłatkiem oraz  zamienił kilka słów. Na zapytanie JE o moim pochodzeniu- podczas dzielenia się opłatkiem- wyznałem, że jestem z Chorzowa, Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich- Koło Katowice, ale pochodzę z Wileńszczyzny, natomiast tomik poezji jest owocem modlitwy. Obiecał przeczytać. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza