niedziela, 28 stycznia 2018

DUŻO SERCA


Niedziela, 28 stycznia 2018r.
Tradycyjnie msza św. w hospicjum, w tym miejscu przeżywa się intensywniej. Dzisiejszą Eucharystię ks. Marcin  sprawował w intencji Pani Marii z okazji urodzin. Dzisiejsza ewangelia wg św. Marka –  o nauczaniu Jezusa w Kafarnaum, o wyrzuceniu złego ducha.
Podczas homilii zwrócił uwagę, że obecnie świat jakby zapomniał o grzechu, jakby jego nie było. Tym czasem za grzechem kryje się realne zły duch, szatan.  Szczególnie atakowane osoby, które pragną, starają się żyć w czystości serca, łasce sakramentalnej. Szatan nie atakuje tych, którzy żyją z dala od Boga.
Podczas przekazania pokoju podchodzimy do łóżek osób, które nie mogą wstać. To nie tylko przekazanie znaku pokoju – dzielenie się tajemnicą życia, bólu i radości trwania blisko Boga.
Krótka chwila podania rąk żłobią wielki znak. Potem kapłan przynosi Sakrament Komunii Świętej. Jeszcze tylko zaufać w Miłosierdzie Boże- tak bez reszty.
Po Mszy świętej Pani Maria zaprasza na kawę i wyjątkowo pyszne ciastko- sernik. Chcę podpytać jak zrobić takie pyszne ciastko.  Pani Maria wymienia składniki ale mówi: do tego wszystkiego  trzeba dodać duużo serca.
Goście ze wsi Wierszyny nie przyjadą dziś.  Halina zadzwoniła, że przyjadą jutro w porze obiadowej. Dziś musiałyby przyjechać do Katowic około godz. 24. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza