wtorek, 8 stycznia 2019

Z FOTOAPARATEM PO CHORZOWIE


Wtorek, 8 stycznia 2019 r. Przyszła prawdziwa zima. Prawie cały dzień sypie śniegiem. Przed obiadem odwiedziłem pracownię malarską Staszką. Na sztaludze ma namalowany ostatnio obraz „Męczeńska śmierć księdza Jan Frenzla 26-01-1945r. w Bytomiu Miechowicach. Niezwykle sugestywnie  oddający dramat Tragedii Górnośląskiej po w kroczeniu armii radzieckiej w 1945r.
Zrobiłem kilka zdjęć. W ogóle lubię Przychodzić do pracowni Stacha. zawsze coś nowego zobaczę. Stach ma wspaniały dar sugestywnego opowiadania. Dobrze się go słucha. Całą pracownię ma zostawioną obrazami.
wieczór w ChCK foto -wernisaż  zdjęć różnych dzielnic, ulic , domów Chorzowa. Czyli – spacerkiem z fotoaparatem po Chorzowie.  Często przechodzimy obok ciekawych obiektów i nie zwracamy uwagi. Tym czasem często są to miejsca, budowle niepowtarzalne. niejednokrotnie w wyniku urbanizacji znikają pozostawiając tylko na zdjęciach dowody istnienia. Niektóre zdjęcia już są historią. warto przyjść do ChCK i zobaczyć w na piętrze  w antresoli tę niecodzienną wystawę. gdzieś tam i moje dwa zdjęcia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza