poniedziałek, 29 września 2014

SZUKAJMY TEGO CO NAS ŁĄCZY

SZUKAJMY TEGO CO NAS ŁĄCZY
 
 
W sobotę 29 marca 2014 w Katowicach w sali katechetycznej parafii Piotra i Pawła grono członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z Mariuszem Błaszczakiem - posłem na Sejm RP, przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, który w związku ze  zbliżającymi wyborami do Parlamentu Europejskiego odwiedza ważniejsze ośrodki polityczne PiS. Na spotkanie przybyła Maria Nowak posłanka na Sejm RP - gospodarz  dzisiejszego spotkania, Jadwiga Wiśniewska - posłanka na Sejm RP z okręgu częstochowskiego, kandydatka do PE w województwie śląskim, Piotr Naimski - poseł na Sejm RP, wiceminister gospodarki w rządzie PiS w latach 2005-2007 - szef klubu przyjaźni polsko węgierskiej związany z obchodami w tym czasie Dni Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.
Bronisław Korfanty - senator RP do 2011 r. z okręgu katowickiego, kandydat do PE w województwie śląskim, Grzegorz Tobiszowski  - prezes PiS okręgu Katowice.
Mariusz Błaszczak  zwracając się do licznie przybyłych członków i sympatyków PiS zwrócił uwagę, że wbrew pozorom , wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne. Istnieje bowiem wiele przepisów, ustaw podejmowanych w UE , które następnie są realizowane w Polsce.  Konieczne jest zapoznanie polskiego społeczeństwa z programem PiS.
Kryzys w naszym kraju jest wynikiem złych rządów koalicji PO - PSL - SLD. Dług Polski w ciągu ostatnich 6 lat za  rządów  obecnej koalicji wzrósł o 400 mld. zł. Praca w  Polsce albo jest bardzo nisko płatna, albo jej wcale nie ma. Czyli w Polsce nie opłaca się pracować. Prawo i Sprawiedliwość proponuje stworzyć takie mechanizmy, które spowodują rozwój gospodarczy. Niezbędnym jest wpieranie polskiego kapitału. Obecna polityka (tego rządu ) jest tak ustawiona, że banki zagraniczne osiągają zyski kilkunastu mld. złotych, a jednocześnie płacą bardzo niskie podatki. Jeszcze niższe podatki płacą wielkie sieci handlowe. To koniecznie należy na nowo przeanalizować i zmienić.  Z Polski rocznie jest transferowanych około 50 mld. zł. W efekcie  wyjeżdża w dalszym ciągu coraz więcej młodych i zdolnych ludzi. Brak polityki prorodzinnej powoduje, że młodzi boją się zakładać, powiększać  rodzinę ze względu na koszty utrzymania.  Są możliwości, aby z budżetu polskiego na każde dziecko było przyznawane jako wsparcie budżetu rodzinnego 500 zł. Jeżeli tego się nie zrobi, w Polsce drastycznie się mniejszy liczba ludności. Już teraz bowiem widzimy, że nasze społeczeństwo bardzo się starzeje. Jeżeli nic się  w tym kierunku zatrzymania populacji Polsce grozi katastrofa- pod koniec XXI wieku według oceny demografów  w Polsce będzie tylko 20mln. Obecnie rządząca koalicja PO-PSL-SLD nie dostrzega ,albo świadomie nie chce widzieć tego problemu. Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że konieczne jest przeprowadzenie takich zmian, które spowodują zatrzymanie degradacji naszej Ojczyzny. Wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne, albowiem będą sygnałem ukazania sytuacji wewnętrznej Polski. Jeżeli PiS stanie się zdecydowaną większością,  powstaną nowe możliwości przejęcia wpływów i zmian polityki władzy. Nie można pozwolić bowiem na to, że młodzi ludzie po szkole są skazywani na bezrobocie albo wyjazd z  naszego kraju. Kraje zachodnie za darmo otrzymują wykwalifikowaną młodą siłę roboczą. Prawo i Sprawiedliwość proponuje stworzenie zasad, dzięki którym przedsiębiorcy będą zainteresowani inwestowaniem w młodych ludzi, stwarzaniem takich warunków , aby im opłacało się pozostawać w kraju, mieć udział w rozwoju rodzinnych przedsiębiorstw, inwestycji.
Ostatnio został zakupiony pociąg "Pendolino" za ogromne pieniądze, który notabene w naszym kraju może  jeździć z szybkością do 160km.(Sic!). Tymczasem bydgoska PESA produkuje składy pociągu dla Niemiec.
Ogromnie ważne jest odbudowa, rozbudowa sektora polskiego przemysłu. Obecnie sektor przemysłu w Polsce stanowi  tylko 18% PKB, w Niemczech 23%PKB.   Należy pamiętać, że są to miejsca pracy  na trwale związane z naszym krajem. Jednocześnie jedno miejsce pracy w przemyśle powoduje zwiększenie miejsc zatrudnienia w  sektorze usług(nawet do 10 miejsc). Ten problem szczególnie ważny jest na Śląsku. Ważna jest kultura tutejszego regionu, tradycja, warunki. Należy koniecznie odbudować zakłady, które zostały pozamykane, zmodernizować tak, aby stały się konkurencyjne, nowoczesne. Nie powinno być tak, że konkurencja polskich firm opiera się na taniej sile roboczej polskiego pracownika, ale na innowacyjności.  Tak więc istotne jest połączenie biznesu z nauką. Należy zrobić wszystko ,aby młodzi ludzie ( a często i starsi) znajdowali dobre warunki rozwoju w naszym kraju.
Na Śląsku dominuje energetyka i węgiel. To jest najważniejsze. Tak więc jedną z rzeczy którą rząd powinien zrobić - renegocjować pakiet klimatyczny. Posiadamy tanie bogactwa naturalne jak węgiel kamienny, węgiel brunatny - nie ma więc powodów aby szukać innych źródeł energii. Należy zadbać o to aby wykorzystywać posiadane surówce uwzględniając nowoczesne metody oczyszczania emisji pyłów, gazów. Konieczny jest rozwój sektora energetycznego ponieważ zapotrzebowanie na energię nieustannie wzrasta.
Najbardziej bolącym tematem jest obecnie służba zdrowia, która obecnie stała się nie wydolna. Obecnie powstają prywatne placówki nastawione tylko na zysk. Przecież szpital ma leczyć ludzi. Tymczasem szpitale, placówki zdrowia mają leczyć  a nie zarabiać na chorych ludziach. Aby to zmienić należy wygrać wybory.
Tylko Prawo i Sprawiedliwość  w połączeniu z prawicowymi partiami może stawić skutecznie sprzeciw degradacji naszej Ojczyzny.
Obecnie ogromne zagrożenie niesie ideologia GENDER, do szkół wchodzi edukacja seksualna. Na razie tylko w Austrii na zajęcia przynoszone pomoce dydaktyczne w postaci narządów płciowych (plastikowe penisy, sromy) ale nie długo  będzie i w Polsce jeżeli nie potrafimy zjednoczyć się i jednogłośnie powiedzieć NIE. Już Stowarzyszenie "Ponton" zaleca czytanie w szkołach książek wydawanych przez wydawnictwo "Czarna owca" , np. "Wielka księga siusiaków", "Wielka księga cipek", Miłość i seks. Bezpruderyjny poradnik nastolatek" i inne. (W poniedziałek 24 marca w  Chorzowskim  Centrum Kultury Teresa Król, Redaktor miesięcznika "Wychowawca" wygłosiła referat o zagrożeniach wynikających z wprowadzanej  do szkół już podstawowych i niestety nawet do przedszkoli ideologii "gender".  Książki - wydane na bardzo dobrym papierze, kolorowe). Tusk zamierza podpisać ustawę nakazującą obowiązkowe wprowadzenie nauczania tego rodzaju do szkół.
Czas najwyższy aby zostawić animozje, zjednoczyć się.
Inaczej zawładnie nami GENDER , niedługo potem Islam.
SZUKAJMY TEGO CO NAS ŁĄCZY - TYLKO DOBRO MA MOC PRZETRWAĆ
Jan Mieńciuk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza