wtorek, 3 kwietnia 2018

WERNISAŻ W GALERII MMWtorek Wielkanocny, 3 kwietnia 2018 r.  W kraju mojego dzieciństwa mimo, że oficjalnie władze komunistyczne Związku Radzieckiego  wszelkie przejawy religijności krytykowały  oraz zakazywały praktyk mimo to po wsiach, w kołchozach świętowano Wielkanoc przez cztery dni – do środy. Tylko doglądający bydło, trzodę chlewną musieli koniecznie przyjść do pracy. Jednak i w tym przypadku były zastępstwa. Kiedy katolicy świętowali wyznawcy prawosławia zastępowali. Później, gdy prawosławni świętowali ( o 2 tygodnie później), w pracach zastępowali katolicy.
WERNISAŻ W GALERII MM
We wtorek 3 kwietnia w chorzowskiej Galerii MM miłośnicy malarstwa mogli zobaczyć piękną wystawę  Andrzeja Kacperka pt.  PEJZAŻ OKOŁICZNOŚCIOWY w obrazach.
Autor na swoich obrazach przedstawia piękno harmonii i ciszy w rodzimych pejzażach. Autor pokazuje czystą naturę, krajobrazy bez wytworów współczesnej cywilizacji, techniki jak samochody, powozy, inne urządzenia techniczne. Pejzaż w czystej postaci tchnie pokojem afirmacją  życia. Piękno nigdy nie jest natarczywe ale wprowadza, a nawet  uwodzi łagodnością, harmonią barw, kolorów.
Wyjątkowo dużo ludzi przyszło  aby zobaczyć. Przybył Prezydent  Andrzej Kotala, radni naszego miasta Chorzowa.

Jestem ogromnie wdzięczny Stasiowi Łakomy, który  mi przypomniał           (zapomniałem bowiem zapisać do notesu) o dzisiejszej wystawie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz