poniedziałek, 9 kwietnia 2018

DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIAPoniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.
Bóg oznajmia dziewicy, że pocznie  i porodzi Syna.  Odpowiedź Maryi - Fiat-  niech się stanie. Bóg potrzebuje zgody człowieka aby stać się jednym z nas. Potrzebuje zgody każdego z nas aby móc  działać w naszym życiu. Nigdy nie zniewala człowieka. Tylko człowiek czyni drugiego człowieka niewolnikiem.
 Idąc do przychodni kardiologicznej po drodze zrobiłem trochę zdjęć starym kamienicom w Chorzowie II. Od ulicy przedstawiają ciekawy widok. Gorzej przedstawiają się gdy się wejdzie na podwórko  tych kamienic. Niestety tam już nie ciekawie.  Udało mi się załapać na wizytę u Pani dr kardiolog Reszka. Następna wizyta i badania wysiłkowe  w listopadzie.  Do tego czasu muszę być sprawny a serce zdrowe.
Wieczór – spotkanie członków Związku Górnośląskiego. Omówili  o konwencie po wybraniu  nowego Zarządu Zw. Górnośląskiego. Uregulowano składki na bieżący rok.  Omówiono harmonogram zajęć na rok bieżący. Józek zaprezentował ciekawą książkę o Śląsku i o ludziach urodzonych na Śląsku- SILESIUS – wydana przez Związek Górnośląski. Chyba kupię.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz