niedziela, 8 kwietnia 2018

ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA


Niedziela, 8 kwietnia 2018 r. Tradycyjnie, już od lat na Biała Niedzielę – Święto Bożego Miłosierdzia przyjeżdżam do Krakowa Łagiewnik. Owszem, trzeba było wyjechać już o 5,20.  To tylko o jedną godzinę wcześniej wstać, niż codziennie to czynię. Wczoraj doświadczałem okropnego bólu głowy.
No i co z tego. W łóżku leżenie nic nie pomoże. Więc pojechałem.
Poranek w Krakowie mglisty, ale ciepły. Już od godz. 9 pielgrzymi z całej Polski gromadzą się na placu przed Bazyliką Miłosierdzia Bożego. Ulokowałem się obok stoiska reporterskiego –telewizyjnego. 
Koncelebrze uroczystej Eucharystii przewodniczy JE ks. Abp Jędraszewski. W głoszonej homilii ks. abp nawiązał do Ewangelii św. Jana. Jezus przychodzi do uczniów, mówi: „Pokój Wam... „ Posyła uczniów głosić Ewangelię na cały świat.
Bóg jest Bogaty w Miłosierdzie. Ma moc zwyciężyć. Przypomina nam słowa Jezusa; „-Weźmijcie Ducha Świętego i Jego Moc”.  Prawda o Bogu, który jest Miłością i Miłosierdziem. Trzeba, aby ludzie uwierzyli, że Chrystus Prawdziwie zmartwychwstał. Wiara w to, że Jezus Chrystus prawdziwie zmartwychwstał zwycięża świat.
Narodziliśmy się z Boga, bo uwierzyliśmy w Jezusa, bo życie otrzymaliśmy od Boga.

Uwierzyć w Borze Miłosierdzie –wyznać nasze winy- Bóg odpuści nam oczyści w Swoim Miłosierdziu. Bóg jest bogaty w Miłosierdzie.   

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza