środa, 28 marca 2018

WIELKA ŚRODA – TRZYDZIEŚCI SREBRNIKÓW
Wielka Środa, 28 marca 2018 r. Faryzeusze postanowili; -Jezus musi umrzeć. Judaszowi dali już trzydzieści srebrników, aby go wydał. XXI Wiek- nie wiele się zmieniło. Boga sprzedają dla sławy, zaszczytów. Żyć zgodnie z ewangelią, z DEKALOGIEM to niejednokrotnie żyć przeciw wszystkim normom w naszym społeczeństwie.Zbawienie – to nie takie oczywiste. Judasz chodził z Jezusem, widział Jego cuda -wskrzeszenie umarłych, rozmnożenie chleba. To nie przemówiło, nie miał z tego profitów. Do zdrady przekonało trzydzieści srebrników. Łotr zobaczył umęczonego Jezusa na krzyżu.Zrozumiał swój grzech.-„Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. (Łk.23/42)Bez kontemplacji krzyż nie ma dobrej modlitwy, dobrej spowiedzi.

Obecnie stało się modą pokazywać, pisać o wydarzeniach negatywnych, które wywołują negatywne emocje, agresję. Następnie komentarze z użyciem wulgaryzmów. Smutne to, że „..izmy” przytaczają osoby posiadający wiedzę, znający wartość słowa - literaci, poeci.
Używają „..izmów”, aby dodać rzekomego smaczku swoim tekstom, sądzą, że zainteresują więcej czytelników. Ale tych..., przy budce z piwem nie interesują  teksty.  Po SŁOWIE poznajemy wartość człowieka...  Jaka Twoja mowa – takie twoje serce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza