piątek, 16 marca 2018

UZDRAWIAJĄCA MIŁOŚĆ CHRYSTUSA

Piątek, 16 marca 2018 r. Dziś wyjątkowe czuwanie wielkopostne w Hospicjum.
Początek wystawienie Przenajświętszego Sakramentu oraz rozważanie Drogi Krzyżowej
Tadek na ten czas przygotował zdjęcia Drogi Krzyżowej oraz śpiew „Któryś za nas cierpiał rany...”. Polecono abym prowadził rozważania wg tekstu, który napisałem w ubiegłym miesiącu i jest wydrukowany w Hajduczaninie. Do czytanego tekstu dodałem trochę improwizacji.  W drugiej części czuwania ks. dr Marcin wygłosił konferencję o Bożym Miłosierdziu, o spotkaniu Jezusa z Piotrem. Wejrzenie Jezusa zmieniło widzenie św. Piotra.
Tak jak Jezus zna Piotra zna każdego z nas- nasze słabości. Przyjmuje każdego z nas takimi, jacy jesteśmy. Tak samo i Judasz był od samego początku wybrany. Jednak serce jego było nieczyste. Judasz nie trwał w łączności z Apostołami. Judasz zdradził.
Podczas Mszy św. w wygłoszonej homilii przypomniał, że prawdziwe nawrócenie niejednokrotnie ma początek od totalnego upadku. Tylko ci, co nagrzeszyli –potrafią docenić uzdrawiającej miłości Chrystusa.
W kościele, św. Józefa był przedstawiony średniowieczny dramat liturgiczny wg Carmina Burana- XIII wiek. Jednak nie pojechałem, było już za późno. Za to Dana z Tychów odwiedziła mnie z przyjaciółmi. Pracowity dzień. Ale warto.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza