wtorek, 13 marca 2018

BAJKOWY PAŁAC LUSTER
 Wtorek, 13 marca 2018 r.  Wiosną 2013 roku przypadkowo trafiłem do Pani Ireny Kubik w Dąbrowie Górniczej.
W mieszkaniu Pani Ireny wybuchł pożar. Tylko jeden pokój został uratowany.  Niestety nie miała funduszy, aby nająć ekipę remontową. Zamiast malować ściany albo wykładać tapetą wpadła na pomysł, aby wszystkie ściany wyłożyć mozaiką z kawałków luster, które otrzymywała od szklarzy albo kupowała w sklepach po zaniżonej cenie. Każdy kawałek dopasowywała tak, że tworzyła się niezwykła mozaika. Niektóre kawałki luster przycinała i układała wzory według własnych kompozycji. Są tu kwiaty, ptaki, owoce, motywy geometryczne. W ten sposób wyłożyła ogromny pokój, kuchnię, łazienkę, przedpokój i balkon. Wykonanie tak niezwykłego dzieła zajęło Irenie prawie 12 lat. Tak powstał niezwykły, zaczarowany pałac z luster. Również niezwykle wygląda małe podwórko wyłożone różnokolorowymi płytkami we wzory kwiatowe.
Wielu ludzi rzucało Pani Irenie kłody pod nogi- zwłaszcza ci najbliżej mieszkający, sąsiedzi. Czy może przez zazdrość, że oto w sposób nie zwykły wyróżnia się w środowisku, w którym mieszka? „, W dąbrowskim kabarecie "Dno" gra rolę Hanki Bielickiej.  
Jest to osoba, która zawsze do każdego z sercem na dłoni. Niezwykle spontaniczna, pomysłowa. No właśnie- takim ludziom zawsze jest rudno, zawsze w oczy wiatr.
Najbardziej boli niezrozumienie, brak akceptacji.
Ostatnio panią Irenę odwiedziła telewizja Katowice. Pięknie pokazany „lustrzany pałac” pani Ireny. Pani Irena poczuła bardziej doceniona. Zasłużenie!

Prawdziwi artyści zawsze mają pod górę. Tylko plagiatorzy płyną z prądem
Póki są na fali – mówią o nich. Potem ślad ginie po nich. Prawdziwe dzieło trwa. Gratuluję Pani Ireno!!!

Dziś spotkanie Komitetu Pis.  Nie wielu przyszło na spotkanie.

Od kiedy Pani Maria Nowak nie jest posłanką do Sejmu RP nie mamy w Chorzowie biura, w którym by się spotykał komitet, więc spotykamy się wieczorem w Sali szkolnej.  Tajemnicą poliszynela jest kto przyczynił się, że nie dostała się do Sejmu. Chorzów stracił na tym. Debatowano nad tym kogo zaprezentować na Prezydenta Miasta. Na razie pozostaje sprawa otwarta. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza