niedziela, 18 marca 2018

MSZA ŚWIĘTA ZA WOLONTARIUSZY


Niedziela, 18 marca 2018 r. -  V Niedziela Wielkiego Postu. Dzisiejszą  mszę  św.
w Hospicjum wyjątkowo zamówił  w intencji  wolontariuszy podopieczny Pan Henryk, który przebywa tutaj już kilka tygodni. Nie może mówić, więc intencję mimo trudności w koordynacji ruchów napisał na kartce:
MÓDLMY SIĘ DZIĘKUJĄC PANU BOGU ZA DANIE WOLONTARIUSZOM TALENTU POSŁUGI RATUJĄCEJ CHORYM  ZDROWIE I ŻYCIE” oraz  dał księdzu.
Do świetlicy hospicyjnej, aby wziąć bezpośredni udział we mszy św. z Panem Henrykiem  na wózkach przyjechały: Pani Kasia, Pani Wanda. To bardzo niezwykłe, że  ktoś z pacjentów zamawia intencję za wolontariuszy. To  największy DAR. Każdego dnia  wolontariusze modlą się za osoby będące tak w hospicjum stacjonarnym, jak i będących pod opieką w domach.  Pani Wanda niedawno została przyjęta na  Oddział. Bardzo się ucieszyła, że może brać udział w Eucharystii. Pani Kasia jest mamą dwóch synów – starszy ma 10 lat, młodszy 6, którymi opiekuje się mąż i jej mama.  Choć bardzo osłabiona, zmobilizowała się by na wózku przyjechać do świetlicy. Na jej twarzy, niezwykła pogoda i wdzięczność.
W nawiązaniu do dzisiejszej Ewangelii (J 12, 24-26)  „Jeżeli ziarno wpadłszy w ziemię nie obumrze zostanie samo jedno, jeżeli obumrze przynosi plon obfity...” ks. dr Marcin Niesporek przypomniał, że trzeba nam wzgardzić własnym egoizmem, małością, samolubstwem. Tak jak ziarno pszeniczne wrzucone w czarną ziemię umiera, rozpada się aby wydać nowy plon – pokarm dla spragnionych chleba...

Na podstawie wypowiedzianej homilii napisałem wiersz

***
Kochać nade wszystko
DAR Bożej Miłości
Wzgardzić egoizmem
Samouwielbieniem
Stać się ziarnem rozkładającym się
W czarnej ziemi
Zgodzić się na
Przekreślenie planów
Śmierć w opuszczeniu
Aby żyć nowym życiem

W Chwale Tego Który Jest

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza