czwartek, 8 marca 2018

8 marca 2018


Czwartek, 8 marca 2018 r. Już dawno mówiło się, że żywność niejednokrotnie jest faszerowana chemikaliami- inaczej uzdatniaczami smaku, przedłużającymi czas przydatności spożywczej. Zwierzętom, szczególnie kurom, ale nie tylko są podawane antybiotyki, które później wnikają do naszych organizmów. Dziś na stronie www przeczytałem artykuł na ten temat.
„ W hodowlach zwierząt antybiotyki są powszechnie używane. Stosowało je aż 70 proc. hodowców zwierząt z woj. lubuskiego – informuje Najwyższa Izba Kontroli.
Z raportu opublikowanego na oficjalnej stronie NIK możemy się dowiedzieć, że w hodowlach indyków i kurcząt rzeźnych odsetek ten był jeszcze wyższy i przekraczał 80 pproc., Coistotne, luki w nadzorze nad rynkiem hodowlanym są tak poważne, że urzędowy obraz może nie odpowiadać rzeczywistości”. 

Dziś Święto Kobiet! W sklepach kwiatów do wyboru.  Czasy się zmieniły na lepsze. Kolejek już praktycznie nie ma, za to wybór jest większy. Pamiętam czasy PRL-u. Podstawowym kwiatem był goździk albo tulipan. Kolejki za kwiatem ogromne.

Na wieczór w fili CKŚ Świętochłowice Dwie Wieże wykład Katarzyny Tabor –Osadnik na temat: -100-lecie uzyskania praw wyborczych przez Polek. Dosyć ciekawy o drodze dojściu kobiet do praw wpływu na politykę. Moim zdaniem nie wszystko wyszło na dobre. Wojny nie ustały, głodu na świecie nie ubyło. A o wolność aborcji ubiegają się przede wszystkim kobiety. Tymczasem Europa, Polska się starzeje, pustoszeje. Puste miejsca, co raz bardziej wypełniają islamiści. Władze dają zezwolenie na budowę meczetów. W krajach islamskich katolików mordują, kościoły wysadzają. U nas żywność ubogaca się chemicznymi uzdatniaczami smaku, konserwantami.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza