czwartek, 22 marca 2018

KRÓLEWSKA KAMIENICA


Czwartek, 22 marca 2018 r. Dzisiejszy wieczór ponownie w galerii Stara Kamienica.
Wiedziałem, że jest to jedna z bardziej zabytkowych kamienic, urokliwych miejsc. Dlatego gdy tylko zdarzała się sprzyjająca okazja przychodziłem tu, aby w pięknym pomieszczeniu wypić filiżankę dobrej kawy, zachwycić się pięknym wnętrzem.  Dziś jednak dowiedziałem się tego, co tylko przeczuwałem.
150 lat temu-, czyli w 1868 roku Miasto Królewska Huta nabyła prawa miejskie. Kamienica ta zaistniała właśnie w tym czasie, w połowie XIX wieku. Ma, więc bardzo bogatą i piękną historię jak nasze miasto. W tej kamienicy, którą chciałoby się „Królewską” na pewno mieszka Dobry Duch a każdy, kto tu się znajdzie będzie na nowo powracał w to niezwykłe miejsce.
Dziś w tej kamienicy goszczą twórcy 19 numeru kwartalnika Fabryka Silesia – jednego z najbardziej renomowanych pism- Krzysztof Krawat –Redaktor naczelny, oraz osoby współpracujące z tym pismem. Obecny numer jest szczególnie poświęconemu naszemu miastu z okazji 150 rocznicy. W spotkaniu wzięli udział również władze miasta. Spotkanie poprowadził dr Jacek Kurek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza