wtorek, 13 lutego 2018

KONFERENCJA KS. JĘDRZEJA ORŁOWSKIEGO SAC

DUCH  ŚWIĘTY  JEST MIŁOŚCIĄ
Różni się od naszych pojęć. Duch Święty ma MOC nas ożywiać. O Duchu  Świętym pisze się wiersze, śpiewa się pieśni. Duch Święty jest Miłością  Tymczasem Święty Franciszek
z Asyżu woła - Miłość nie jest kochana. XXI WIEK. Na pielgrzymkach do Matki Bożej śpiewamy wciąż aktualną pieśń - Miłość po błocie chodzi / Miłości wciąż plują w twarz...
Człowiek współczesny miłością nazywa przyjemność, rozkosz zadowolenie. Tymczasem
nie ma większej miłości nad tę,  gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. O. Kolbe poszedł do celi w bloku nr 11  za Franciszka Gajowniczka, bo on ma żonę i dzieci.
Człowiek   współczesny pragnie być szczęśliwy – ale szczęśliwy może być tylko wtedy, gdy do końca wypełnia swoje powołanie. Chrystus do końca nas umiłował. Jest wielu chrześcijan, którzy chcieliby chrześcijaństwo bez krzyża, które nie wymaga, nie boli. Ale takiego chrześcijaństwa nie ma. Nie ma takiej miłości, która nie boli, nie wymaga. Jezus mówi:
„-Kto chce iść za Mną niech weźmie swój krzyż i niech mnie naśladuje”.  Ale  wziąć swój krzyż – to znaczy połączyć swoje życie z życiem Jezusa Chrystusa. Nasza obecność przy człowieku chorym na nowotwór to obecność Pana Jezusa.  Nie ma sytuacji bez rozwiązania , trzeba tylko moje rany połączyć z ranami Chrystusa. Po Wielkim  Piątku  zawsze jest poranek Wielkiej Nocy – po śmierci jest zmartwychwstanie.

Tak więc, śmierć jest tylko przejściem na drugą stronę rzeczywistości.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza