wtorek, 28 lutego 2017

ODESZŁA DO DOMU OJCA SIOSTRA KAZIMIERA PYTKA


Niedługo chorowała.  Jeszcze w grudniu 2016r. podczas kolędy powiedziała ks. Andrzejowi, że bardzo jej boli noga i nie może chodzić.  Na początku stycznia skierowana do szpitala. W środę 26 stycznia została przewieziona do Hospicjum w Chorzowie Batorym. Mszy św. czwartkowej słuchała leżąc na sali chorych.  Kapłan przyniósł  Przenajświętszy Sakrament do łóżka. Na śniadanie zjadła mały kubeczek zupy mlecznej. Jestem wolontariuszem w  hospicjum nigdy nie narzucam tematu rozmowy  aby nie męczyć, ponadto niektórzy pacjenci po prosu nie chcą rozmawiać. Na następny „dyżur” w hospicjum przyszedłem rano w niedzielę 29 stycznia 2017. Zamierzałem dłużej porozmawiać z Siostrą Niestety  nad ranem tego dnia Siostra Kazimiera odeszła do Pana. Kapłan podczas Eucharystii prosił w intencji siostry o wieczną radość w Królestwie niebieskim.
Siostra  Kazimiera była Przełożoną Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy parafii św. Floriana. Na Mszę pogrzeb w kościele św. Jadwigi przybyli wszyscy członkowie FZŚ  z Floriana i sąsiednich wspólnot Różańca  oraz rodziny żywego różańca - była bowiem  zelatorką 16 róży różańcowej.
Koncelebrę Mszy św. sprawował O. Maksymilian OFM oraz wikary ks. Andrzej wikary prafii św. Floriana. Podczas homilii O. Maksymilian  przypomniał, że Siostra Kazimiera  służyła nie tylko swojej rodzinie ale jako Przełżona FZŚ. Była bardzo cichą, uczynną. Każdy mógł do niej w każdej potrzebie zwrócić się o pomoc, radę, nigdy nie odmówiła gdy ktoś o coś prosił. Często  przychodziła na modlitewne czuwania w kościele św. Franciszka na Klimzowcu. Miała siłę pokonać każdą trudność. Tą siła był Bóg- powiedział O. Maksymilian.
W Uroczystość św. Franciszka z Asyżu 4 października 1992r. złożyła profesję  FZŚ.
Od 2012 roku w służyła jako przełożona FZŚ przy parafii św. Floriana. Do ostatniej chwili, póki pozwalały siły( do pójścia do szpitala) intensywnie pracowała dla FZŚ.
Dziś mija 30 dzień jak odeszła do Domu Ojca, któremu przez całe życie najlepiej jak tylko umiała starała się służyć.

***
Śp. Siostry Kazimiery
To tylko potwierdzenie że
przemijanie ma sens
płatek róży źrenicy błysk

dziś przyszedłem do hospicjum
w nadziei spotkania przyjaciółki
ale ona nie poczekała do rana

na stoliku przy łóżku pozostały róże

na porannej mszy modliliśmy się
o wieczny odpoczynek, pokój jej duszyJan Mieńciuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz