piątek, 21 grudnia 2018

SZARY DZIEŃ GRUDNIOWY

Piątek, 21 grudnia 2018 r. Ostatnia msza roratnia. Tylko 12 dzieciaków szło w procesji za krzyżem. Niewiele jak na parafię  św. Floriana. Wizyta u dentysty do miłych nie należy ale mówi się :trudno. No ale dramatów nie było. Politycznie poprawna szarość dnia. Dziś na cmentarzu przy kościele Świętego Ducha pochowali śp. Andrzeja Skupińskiego,wspaniałego chorzowskiego aktora, poety w śląskiej gwarze. Grał w wielu  filmach, m/in.   Grzeszny żywot Franciszka Buły reż. Janusz Kidawa (1980) jako górnik Brzuska. (ur. 12 lutego 1952 w Chorzowie, zm. 19 grudnia 2018). Wszyscy nazywali go „Toluś”. Niezwykle serdeczny, życzliwy człowiek.  Dramatyczne wiadomości z Czech.
Od czwartkowego popołudnia media relacjonują katastrofę górniczą, do której doszło w czeskiej Karwinie. Zginęło w niej 13 górników, w tym 12 Polaków. W Polsce za rządów PO wiele kopalń zamknięto. Więc górnicy pojechali szukać pracy za granicą, niektórzy znaleźli wieczność.

Wieczór w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny XIII Hajducki Wieczór Uwielbienia. Modlitewne czuwanie prowadził ks. dr Marcin Niesporek. W drugiej części czuwania modlitewnego każdy zapalił świecę,  przyniósł przed ołtarz w intencji osób, które nas poraniły. Na zakończenie ks. Marcin kładł na każdym z uczestników czuwania stułę oraz błogosławił Przenajświętszym Sakramentem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz