sobota, 1 grudnia 2018

CZAS ADWENTU


Sobota, 1 grudnia 2018 r. Już Adwent się zaczyna. W sklepach pełno świecidełek. Handlowcy czym tylko się da starają się zachęcić klienta do zakupu.
Dziś wyjątkowo przesiedziałem w domu. Trzeba trochę zrobić porządku w mieszkaniu. Wydrukowałem kilka książek pt. „Anioł pasterzom mówił” -czyli  powieść o Bożym Narodzeniu. Tekst na stronie udostępnię w wigilię.
Adwent- Bóg naprawdę przyjdzie. Przyjdzie do każdego, bez względu na to czy chodzi do kościoła albo nie. Pozostaje tylko pytanie –czy i kto otworzy serce? Można często być w kościele, nawet codziennie odmawiać „paciorek” i być daleko od Boga. Bóg czyta serca głębię. Człowiek ocenia drugiego człowieka po jego gestach, czynach. Bóg widzi inaczej.
Czas Adwentu- będą ludzie biegać, aby coś specjalnie nietuzinkowe kupić zdobyć dla drugiej osoby. To jest też bardzo ważne, świadczy o naszym zaangażowaniu w okazaniu życzliwości, serdeczności i dobra drugie osobie, bliźniemu, że to czynimy dla Jezusa, na którego narodzenie czekamy.
Czas Adwentu – to przede wszystkim przygotowanie serca na przyjście Pana. Bóg przyjdzie do każdego – tak do bogatego jak i biednego. Najważniejsze – otworzyć serce na Promień Jego Łaski.  Dla niektórych może się okazać to bardzo trudne. 

  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza