środa, 19 grudnia 2018

RELACJE, KTÓRE ŁĄCZĄ


Środa, 19 grudnia 2018 r. W Sali Sejmu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Katowice odbyło się spotkanie pt. „Relacje, które łączą” organizowane przez Fundację Narodowego Dnia Życia  przy współpracy z Radą ds. Rodziny.
Pani Katarzyna Janiszewska  wygłosiła konferencję o potrzebie dobrych relacji w rodzinie, w domu. Wartości, które kształtują wspólnotę , kształtują rzeczywistość .
Dobre relacje międzyludzkie maja początek w rodzinie.
Dobre relacje pozwolą dobrze przeżyć życie. Jest niezbędne budowanie dobrych relacji , są bowiem podstawą zdrowej psychiki człowieka. Jest bardzo ważne aby był zawsze szacunek do rodzica biologicznego. Należy opamiętać, że wszelkie dobro pochodzi od Pana Boga.
Ponadto Wojewoda Śląski  przyznał księdzu Markowi Gancarczykowi byłemu redaktorowi Naczelnemu Gościa Niedzielnego medal „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”  za 15 lat pracy oraz podniesienie  rangi tygodnika do najbardziej poczytnego na Śląsku i kraju.

Ks. Marek obecnie jest prezesem zarządu Fundacji Opoka, która jest fundacją Konferencji Episkopatu Polski.

W tym samym czasie ogłoszono wyniki konkursu pod tytułem: - „Krótki film o szacunku”. Zostało nagrodzonych pięć osób. Szczególnie wyróżnienie Wojewody Śląskiego kapituła przyznała Dominikowi Szyga – uczniowi Szkoły Katolickiej w Chorzowie.


2018-12-19 22:52

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza