środa, 6 czerwca 2018

PIĘKNO I MIŁOŚĆ ŹRENICĄ BOGA

 Środa, 6 czerwca 2018r. Podczas porannej Mszy św. w Sanktuarium Jezusa Cierpiącego wspominamy pielgrzymów, którzy w poprzednich latach z nami pielgrzymowali ale już odeszli do Pana. Nasza Ojczyzna szczególnie w tych czasach bardzo potrzebuje modlitwy, ludzie zniewoleni fałszywymi przekazami mediów, narzucaniem przez UE programów genger, promowanie związków jednopłciowych, dyktowanie polskiemu rządowi jak mają rządzić, jakie wartości promować, pogarda Dekalogiem, Bogiem.   Nasuwa mi się takie porównanie- był Związek Radziecki – jest Związek Unijny. Nie ma większej różnicy.
Na to szalone zniewolenie jest tylko jena odpowiedź – MODLITWA. Tak jak Józek, który nie widzi oczami ale jeszcze więcej i jaśniej widzi oczami serca- całkowicie zawierzyć wszystko Bogu- „szturmować niebo”. Piąty dzień pielgrzymowania. Po śniadaniu w promieniach porannego słońca pątnicy wyruszają na szlak pielgrzymi. Piękna nasza Polska, piękna jest nasza Ojczyzna. Trasa wiedzie przez niewielkie wzniesienia, niezwykle malownicze. Piękne, ukwiecone pola, pagórki ale pszczół jest mało... Staszek nie ma czasu podziwiania krajobrazów teraz musi szczególnie uważać na drogę, którą idzie z Józefem. Te trudy wynagradza wielka spontaniczność i zaangażowanie modlitewne Józka.
 Na obiad i odpoczynek pielgrzymi zatrzymują się w Grodzisku. Tutaj jest pustelnia św.  Salomei, mały kościółek p.w. Wniebowzięcia NMP i Św. Józefa Rzemieślnika. Właśnie w tym kościółku pielgrzymi Agnieszka i Grzegorz przed rokiem wzięli ślub. Dziś świętują pierwszą rocznice ślubu, jest sprawowana w ich intencji Msza św.  Za kościółkiem w pustelni Świętej Salomei kamienne łoże, ma (podobno) moc uzdrawiającą lędźwie i kręgosłup – trzeba tylko na chwilę się położyć. Długa kolejka do tego „łóżeczka”. Za kościołem oszałamiający widok na dolinę Prądnika. Święci zawsze mieszkali w najpiękniejszych miejscach. Z Grodziska w dolinę Prądnika schodzi się stromą, wąską ścieżką, trzeba dla bezpieczeństwa trzymać się poręczy. Po drodze przechodzi się obok kopii groty Matki Bożej z Lourdes. Dalej jedyny w Polsce kościół nas wodzie wybudowany w czasie zaboru rosyjskiego. Car bowiem zabronił budować na ziemi więc mieszkańcy znaleźli sposób wybudowania na wodzie...
Około godz. 19 pielgrzymi dochodzą do Skały - ostatniego noclegu na szlaku pielgrzymim.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz