sobota, 2 czerwca 2018

ABY POLSKA BYŁA WIERNĄ BOGU

XVII Piesza Pielgrzymka Zawierzenia (2-8 czerwca 2018)
Sobota, 2 czerwca 2018 r. W samo południe, o godz. 12 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze Mszę św. w intencji pielgrzymów XVII Pieszej Pielgrzymki Zawierzenia z Jasnej Góry do Łagiewnik koncelebrowali ks. Michał Dłutowski i ks. Mariusz Bernyś. Podczas homilii ks. Mariusz przypomniał, że jest to jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości. Tego dnia tj. 2 czerwca 1979 nasz umiłowany papież- Święty Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny na Placu Zwycięstwa w Warszawie wzywał Ducha Świętego: „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Hasłem pielgrzymki - ABY POLSKA BYŁA WIERNĄ BOGU.

 Około godz. 13 ponad 20 km). Szkoda, nie mogę iść ze względu na zdrowie. Powziąłem zamiar podzielić się relacjami, jakie przekazują mi moi przyjaciele –pielgrzymi, z którymi w poprzednie lata szedłem. Takich pielgrzymkach zawiązują się prawdziwe przyjaźnie, których ani czas ani odległość nie zgasi.   
180 osób wyruszyło od Serca Matki na Jasnej Górze do Serca Syna w Łagiewnikach. Pierwszy etap z Częstochowy – Olsztyna (około 20 km.).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza