wtorek, 10 stycznia 2017

WERNISAŻ PRAC PAWŁA WARCHOŁA W GALERII MM

W poniedziałek 9 stycznia br. w Galerii MM w Chorzowie tradycyjnie odbył się wernisaż prac  autorstwa znanego w Polsce i nie tylko malarza i rysownika Pawła Warchoła. Autor niniejszej wystawy urodzony 20 maja 1958r. się w Krakowie w 1984r., uzyskał Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 2011r. obronił Pracę Doktorską, na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Swoje prace zaprezentował w ponad 90 wystawach indywidualnych; wielokrotnie w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej oraz w Warszawie, Berlinie, Münster, Dachau, Czadcy, Bytomiu, Tarnowie, Chorzowie, Stutthof oraz ponad 500 wystawach zbiorowych tak krajowych jak i za granicą. W 2016 r. został odznaczony  Srebrnym Medalem Gloria Artis- Zasłużony dla Kultury Polskiej. 
Na wystawie w galerii MM zaprezentował w ciekawy sposób bilety graficzne  autobusowe, nam służyły do przejazdu w autobusach, tramwajach.  Nie zwracaliśmy na nie uwagi. Obecnie już nie ma tych bilecików. Pan Paweł utrwalił je jako wielkoformatowe obrazy.
W miniaturowych pracach malarskich techniką olejną przedstawił w sposób realistyczny niektóre sceny życia codziennego. Posługując się jedynie kreską niezwykle realistycznie przedstawił twarze swoich krewnych, wujków, kuzynów.
Na wernisaż przybyło liczne grono miłośników współczesnej sztuki pięknej.  M/in. przybył  zastępca Prezydenta Chorzowa Wiesław Ciężkowski, Dyrektor  ChCK  Tomasz Ignalski,,
Z-ca Dyrektora - Jolanta Motyka, dr. Joachim Otte.tekst i zdjęcia
Jan MieńciukBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza