środa, 7 października 2015

ŻNIWNIOK 2015

Na miejscu osiedla Gałeczki, Gwareckie oraz innych osiedli w Chorzowie były kiedyś pola uprawne - obecnie stoją bloki mieszkalne. Mieszkańcy zamiast pól  mają jedynie małe ogródki,  poletka na kwiaty, czasem tylko doniczki na balkonie, które jak perełki zdobią monotonię bloków.
Człowiek bowiem ma w swojej naturze, że pragnie przynajmniej odrobinę owocu, warzywa, jeden kwiatek wyhodować własnymi rękoma, tak aby na jesień móc zebrać plon swojej pracy, aby móc podzielić się z przyjaciółmi, znajomymi, wspólnie cieszyć się, dziękować Bogu za dobry rok.We wtorek 6 października  W Klubie Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pokolenie” świętowano już po raz 14 zakończenia żniw - ŻNIWNIOK. Na tę piękną doroczną  uroczystość przybyli: Rada Nadzorcza ChSM, Zarząd ChSM na czele z Prezesem Grzegorzem Gowarzewskim. Proboszcz parafii św. Antoniego ks. Krystian Kukowka,  zaproszeni goście, gospodarze niedużych ogródków działkowych oraz pięknie ozdobionych kwiatami balkonów.
Witając przybyłych gości Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej  - Ryszard Pawlik przypomniał, że jest to szczególna okazja aby wspólnie  się cieszyć z owoców minionego lata, które w tym roku było wyjątkowo ciepłe i suche. Mimo upałów i suszy to właśnie przydomowe ogródki i balkony były zawsze zielone i kwitnące, prawdziwie piękną ozdobą naszych bloków.

Prezes Grzegorz - gospodarz dzisiejszej uroczystości zwracając się do licznie zgromadzonych gości wyraził radość, że z każdym rokiem jest co raz więcej osób pasjonujących się dekorowaniem, ukwiecaniem balkonów, upiększaniem przydomowych ogródków. Wielka to radość, że w tym roku wyjątkowo dużo osób zgłosiło  udział w konkursie na najładniejszy balkon, ogródek działkowy, przydomowy.
Wyróżnionym w pielęgnacji ogródków, dekoracji balkonów wręczono nagrody i upominki.
Dalszą  część uroczystości uatrakcyjnił chorzowski, rodzinny zespół  instrumentalno - wokalny FESTIMPREZA. ***
Piękno
harmonia barwy i kształtu
dotyk Źrenicy Boga.

Jan Mieńciuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz