środa, 21 października 2015

WERNISAŻ FOTOGRAFII KRAJOZNAWCZEJ „ W POLSCE I NIE TYLKO”


„ W każdym zdjęciu przegląda się dwoje ludzi: autor i widz”
                                           Ansel AdamsTradycyjnie jesienią w MDK Batory Komisja Fotografii Krajoznawczej  przy Oddziale PTTK w Chorzowie prezentuje wystawę najciekawszych zdjęć wykonanych w bieżącego roku podczas wypraw plenerowych i nie tylko. W środę 14 października KFK zaprezentowała kolejną już 13 wystawę fotografii pt. „W Polsce i nie tylko”. Swoje zdjęcia zaprezentowało 17 autorów o bardzo różnej tematyce. Zdjęcia były wykonane  nie tylko w Polsce ale i w różnych zakątkach świata można oglądać w holu  MDK Batory 3 listopada 2015r.
Na początku, kilkoro zapaleńców z fotoaparatami jeszcze analogowymi-  na kliszę rozpoczęli swoją działalność już w roku 1979 tworząc nieformalną grupę fotografów.
Oficjalnie Komisja Fotografii działa 1985 roku. Obecnie liczy trzech instruktorów oraz około 20 członków. Prezesem Komisji jest Mirosław Majewski.
 Z postępem techniki, w erze aparatów cyfrowych wydawałoby się, że zdjęcie wykonać jest bardzo proste. Owszem, ale aby odbiorca mógł zobaczyć w obrazie to,  co jest najważniejsze- fotograf „kadruje” odpowiednie ujęcie obrazu, wykorzystuje naturalne cienie i światła, tak.
W ciągu roku jest organizowanych  kilka fotoplenerów, w których bierze udział wielu młodych ludzi. Pod nadzorem instruktorów uczą się wykonywać ciekawe zdjęcia, które  potem prezentują na wystawach, konkursach.
Komisja Fotografii spotyka się w siedzibie PTTK w Chorzowie, ul. Floriańska 42/1 w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca.  Dodatkowe informacje można przeczytać na stronie http://kfk.chorzow.pttk.pl/
Jan Mieńciuk

Foto- Marta Nowak
foto - Adam Pucia
Jan MieńciukBrak komentarzy:

Prześlij komentarz