wtorek, 26 maja 2015

PIELGRZYMKA FRANCISZKAŃSKIEGO ZAKONU ŚWIECKICH DO MATKI BOSKIEJ FATIMSKIEJ W TURZY ŚLĄSKIEJ

W trzecią sobotę  maja  do śląskiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej przybyli z doroczną  pielgrzymką Franciszkanie Trzeciego Zakonu Świeckich – Tercjarze z regionu katowickiego, rybnicko- jastrzębskiego, bielsko-żywieckiego aby wspólnie modlić się, dziękować Opatrzności Bożej za otrzymane łaski oraz prosić o umocnienie w wierze  i miłości, prosić o siły w pokonywaniu trudności każdego  dnia. Mimo podeszłego wieku, wielu schorowanych, wspomagających się laskami tercjarzy licznie wypełnili obszerną świątynię. Z chorzowskich parafii przybyło 40 franciszkanów świeckich. Eucharystię koncelebrowali O. Maksymilian, O Mariusz, O. Lidian. Z uwagi, że sobota16 maja jest poświęcona św. Andrzejowi Boboli  męczennikowi za wiarę katolicką podczas homilii  O. Lidian przypomniał o bestialskich torturach zadanych  przez kozaków kapłanowi, jego bohaterskiej postawie w obronie wiary katolickiej. Św. Andrzej Bobola jest jednym z patronów Polski. Jest wielka potrzeba by wierni kościoła katolickiego troszczyli się  o odłączonych braci i pierwsi wychodzili naprzeciw.  Konieczne jest nawrócenie i świętość życia każdego z nas. Jest wielka potrzeba nieustannych tak prywatnych jak i publicznych modlitw każdego z nas. Kościół pokłada nadzieję w modlitwie Chrystusa i miłości i Mocy Ducha Świętego. Pragnienie Jezusa to jedność kościoła, jedność wspólnot.  O jedność trzeba nieustannie się modlić.
Przed ofiarowaniem  osiem  osób przystąpiło do postulatu FZŚ, cztery osoby zostały przyjęte do nowicjatu, do profesji wieczystej cztery osoby i jedna do profesji czasowej.

Po mszy św. oraz krótkiej przerwie na posiłek tercjarze zgromadzili się przed świątynią przy stacjach różańcowych na wspólnym odmówieniu różańca.

Na zakończenie pielgrzymki franciszkanie otrzymali błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka. 

tekst i zdjęcia
br. Jan Mieńciuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz