wtorek, 14 sierpnia 2018

WYCIECZKA SENIORÓW


 wtorek, 14 sierpnia 2018 R. Stowarzyszenie im. Błogosławionego Ojca Ludwika Mzyka w Chorzowie Stary -dzięki inicjatywie Marii Nowak- zorganizowało wycieczkę krajoznawczo- relaksacyjną dla seniorów 60+. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzenie zamku w Kamieniu Śląskim – miejsca rodowego- Sanktuarium świętego Jacka z Odrowąż- patrona Śląska.  Po zwiedzeniu niezwykłych miejsc, zabytków zatrzymali się w kaplicy na adoracji relikwii świętego. Następnie udali się autobusem nad kanał gliwicki, aby tutaj wyczarterowanym stateczkiem płynąć przez dwie godziny kanałem, zobaczyć jak działa szluga, delektować się kiełbaskami z grilla.
W drodze powrotnej zwiedzili niezwykle atrakcyjny pałac w Musznej) – zabytkowej rezydencji, jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Od 1866 do 1945 roku pałac był rezydencją śląskiego rodu Tiele-Wincklerów, potentatów przemysłowych.
... To nic, że szron na głowie, w ręce czasem kule – przecież zawsze można cieszyć się życiem.
Tutaj nie ma miejsca na narzekanie. Tyle jest do zobaczenia rzeczy wspaniałych, ludzi życzliwych. Każdy wiek jest dobry, aby cieszyć się życiem, Bogu dziękować. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza