piątek, 16 września 2016

WYSTAWA RZEŹBY W GLERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „FRA ANGELICO” W MUZEUM ARCHIDIECEZJALNYM.

Po letniej, wakacyjnej przerwie galeria  sztuki współczesnej  „FRA ANGELICO” Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach znowu tętni życiem zachwycając miłośników sztuki współczesnej niepowtarzalnym urokiem i pięknem prezentowanych dzieł. Tym razem we czwartek- 15 września odbył się wernisaż wystawy rzeźby  Stanisława Cukier pt.  „OTO CZŁOWIEK”.
Autor w swoich pracach odsłania emocje, przeżycia, które pokazują prawdę o człowieku w sposób, który jest znakiem człowieczeństwa.

Na wystawie w Galerii zaprezentowane rzeźbiarskie portrety - to ludzie, którzy wywarli szczególny wpływ na życie artysty. Rzeźbiarz prezentując osoby niezwykłe, jemu bliskie – św. Edyta Stein, św. Brat Albert podkreśla wymiar ludzkiego dramatu zawarty w  Ewangelii: OTO CZŁOWIEK- Piłat wskazuje na Jezusa.

Na wernisaż przybyło wielu miłośników sztuki. Wernisaż swoją obecnością  zaszczycił Bp Adam Wodarczyk.
Tę wystawę powinno się oglądać w ciszy, kontemplować. Każda rzeźba zmusza aby się zatrzymać dłużej. Wystawa trwa  do 13 października.
Muzeum czynne: wtorek, środa, czwartek 14,00-18,00, sobota 11,00-15,009 w czasie trwania wystaw czasowych).tekst i zdjęcia
Jan Mieńciuk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz