niedziela, 22 lipca 2018

Złóżcie nadzieję w Panu na zawszeNiedziela, 22 lipca 2018 r. Jak prawie zawsze – rozpoczynam dzień o godz. 5, 00. Szybkie śniadanko i o 6, 40 jechałem do Hospicjum. Tam po Mszy i śniadaniu podopiecznych z Panią Małgosią na wózku wyszedłem na 30 minutowy spacer do ogródka. Pogoda dopisała, bardzo ciepło. Tak nie wiele a pani Małgosia tak bardzo się cieszyła.
Słucham – a raczej czytam na stronach WWW (całe szczęście, że nie mam telewizora, bo bym wyrzucił z drugiego piętra) komentarze o ostatnich zawirowaniach sądowych. Żenujące jest skarżyć na ojczyznę za granicą. Do tego w kraju, który pierwszy napadł na Polskę, budował obozy koncentracyjne w Polsce. Kiedyś (2013-07-07) napisałem taki aforyzm.

ZWIĄZEK REPUBLIK RADZIECKICH  =   ZWIĄZEK REPUBLIK UNIJNYCH
BYLIŚMY    =  JESTEŚMY
                  PRZEMOCĄ ZNIEWOLENI    =   Z WŁASNEJ WOLI ZAPRZEDANI
       DZIĘKI POLITYKOM     =    SZCZĘŚLIWOŚĆ OBIECALI.

Nasłuchałem się sporo niemiłych komentarzy. Dziś wydobyłem z archiwum. Ta sentencja wciąż aktualna jednak pozostaje.
Wczoraj Podczas uroczystej koncelebry Mszy św. w intencji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na wałach Jasnej Góry pod przewodnictwem JE Bpa Ignacego Dec na ramieniu usiadła maleńka biedronka, czerwona, w czarne kropeczki. Nie widziałem tego pożytecznej „zazulki” już kilka lat, zawsze tylko czerwone płaskie, chińskie, agresywne. Może to był znak szczególny, którego jeszcze nie rozumiem?
Nie pamiętam, który to już raz czytam na stronach WWW. O końcu świata....  
„, że tym razem (w lipcu 2018) świat naprawdę się skończy”. I mają na to biblijne dowody”. Dobrze. Więc co należy uczynić przed tak nieuchronnym KOŃCEM ŚWIATA?..
Czy nie prościej zawierzyć wszystko Panu Bogu?
Pismo św. ( ks. Iz. 26) mówi:
Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, 
bo Pan jest wiekuistą Skałą! 
Bo On poniżył przebywających na szczytach, 
upokorzył miasto niedostępne, 
upokorzył je aż do ziemi, 
sprawił, że w proch runęło: 
podepcą je nogi, nogi biednych 
i stopy ubogich». 
Podczas jednego z ogólnopolskich spotkań wolontariuszy hospicyjnych opiekującymi się chorymi na nowotwory przeprowadzono warsztaty, w których należało napisać; - co uczynisz dowiesz się, że pozostało tobie życia
Ø       Jeden rok życia
Ø      Jeden miesiąc życia
Ø      Jeden tydzień
Ø      Jeden dzień
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz