sobota, 28 lipca 2018

DOBRE ZIARNO W GLEBĘ LUDZKICH SERC


 Sobota, 28 lipca 2018 r. Aby zdążyć do Parku Kościuszki przed godz. 7 trzeba wyjechać z Chorzowa wyjątkowo wcześnie. Dziś, bowiem w związku z pracami remontowymi torów nie kursują tramwaje na linii Katowice Rynek – Brynów. Warto tu być o  poranku. Park Kościuszki jest oazą ciszy i spokoju.  Przed godz. 7 jeszcze nie mam upału, niebo krystalicznie czyste. Kościół pw. św. Michała Archanioła jest wyjątkowo piękny. (Został zbudowany w 1510 w Syryni[2](powiat wodzisławski), gdzie przez 428 lat pełnił funkcję kościoła parafialnego. W 1938 został przeniesiony do Katowic[1] jako pierwszy obiekt w planowanym wówczas skansenie, który ostatecznie nie powstał).Emanuje błogi spokój, cisza. Kilkanaście metrów jest droga, pędzą samochody, tętni życie. Tutaj świergot ptaków słyszę...

Zrobiłem, więc kilka zdjąć i skierowałem się na Gawronów do kościoła pw.  Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności jest bardzo blisko. O godz. 7, 30 wystawienie Przenajświętszego Sakramentu i modlitwa. Modlitwa bez słów – modlitwa serca. Bogu nie potrzebne wielosłowie. Wszystkie myśli nasze zna. Serc naszych drganie. Wypowiem najprostsze słowa: -oto jestem. Niech Twoja Wola staje się.

W ciszy odmawiam różaniec. O godz. 8 ks. Władysław Kolorz Sprawuję Mszę św. Ewangelia wg świętego Mateusza { Mt 13, 24-30} przypowieść o siewcy i chwaście, który zasiał nieprzyjazny człowiek.  Rolą są nasze serca. Bóg zawsze dobre ziarna zasiewa. Zły duch posługując się ludźmi złej woli zasiewa chwasty. Po Mszy spotkaliśmy się w mieszkaniu ks. Władysława. Były niezwykłe relacje z ostatniej pielgrzymki do Włoch. Ks. Władysław jest, bowiem duszpasterzem Pielgrzymów Archidiecezji Katowickiej.  Wcześniej pełnił posługę, jako proboszcz w Rybniku Niewiadomiu (1982-1992) Tam też wybudował kościół pw.   Bożego Ciała i św. Barbary. Później wybudował kościół w Katowicach na Gawronów –konsekrowany przez ks. Apa Damiana Zimonia 25 września 2001r. Obecnie jest Duszpasterzem Pielgrzymów, który nie tylko organizuje pielgrzymki ale jest również  ich przewodnikiem. W bieżącym roku zorganizował i poprowadził około 16 pielgrzymek. Wydał książkę „ITALIA –VADEMECUM PIELGRZYMA” -2018r. Zawiera nie tylko ciekawy opis sanktuariów, historycznych miejsc, ale również wiele ciekawostek oraz modlitwy okolicznościowe pielgrzymów. Ksiądz, bowiem każdą pielgrzymkę traktuje, jako czas poświęcony Bogu. Czas na zasianie dobrego ziarna w glebę ludzkich serc.   
Pierwszy raz spotkałem się, z ks. Władysławem na tygodniowych rekolekcjach Oazy Młodzieży Pracującej w lutym 1981r. Właściwie to dzięki tym rekolekcjom moje życie zmieniło się. Nabrało innego, właściwego sensu.  Ks. Władysław zasiał wyjątkowo dobre ziarno. Przyjaźń serdeczna i wdzięczność pozostanie na zawsze. Właściwie powinienem opisać całą historię spotkań.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz