poniedziałek, 15 maja 2017

KOŁO KSKP KatowiceW poniedziałek 15 maja, tradycyjnie przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach spotkali się członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich – Koło Katowice. Na początek spotkania ks. dr Prałat Proboszcz Andrzej Suchoń- kapelan kolejarzy okręgu katowickiego, w kaplicy sprawował Mszę św. w intencji kolejarzy, rodzin, naszej Ojczyzny oraz spraw, które szczególnie nosimy w naszych sercach.
Podczas homilii przypomniał, że oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego, który ma moc nas odnowić „odświeżyć”, który przychodzi, jako Światłość Sumień. Dzięki dużemu zaangażowaniu kolejarzy wielu pątników zwłaszcza chorych pielgrzymuje do Lourdes.
Po mszy św. podczas spotkania przeszliśmy do salki, aby przy kawie bądź herbacie podzielić się swoimi doświadczeniami. Basia Kowalczyk. Przypomniała o zbliżającej się pielgrzymce Pociągiem Papieskim z Wadowic przez Pszczynę, Rybnik do Olzy oraz z powrotem do Wadowic.  Pielgrzymka odbędzie się 3 czerwca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz