piątek, 9 stycznia 2015

ORSZK TRZECH KRÓLI W CHORZOWIE STARYMW Uroczystość  Objawienia Pańskiego nie wszyscy mogli uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli w Katowicach.


Parafia  św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym z ChCK i  Starochorzowskim Domem Kultury zorganizowała V Chorzowski Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o godz. 17  Orszak prowadziła Orkiestra Dęta Chorzowski Brass Band pod dyrekcją Adama Góreckiego.  Za orkiestrą na koniach dostojnie jechali królowie. Mali kolędnicy z zespołu „Mode Starochorzowiony” oraz chorzowskie rodziny przeszli od kościoła do „ŻYWEJ SZOPKI” w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Tutaj Królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus, Maryi i Józefowi, ofiarowali dary: złoto, kadzidło i mirrę. Po złożeniu hołdu Dziesiątku uczestnicy pięknego orszaku przeszli do sali widowiskowej SDK na wspólne kolędowanie
z zespołem „Fresko” i „Gwar”. Ponieważ tego wieczoru było bardzo zimno wszyscy mogli się poczęstować ciepłą herbatą bądź kawą.  Na zakończenie chór mieszany „Gwiazda”  pod dyrekcją Danuty Domańskiej – Garczarczyk zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy.

Jan Mieńciuk
tekst i zdjęcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz