niedziela, 14 stycznia 2024

Kolejarze w Kaplicy Kurii Arcybiskupiej w Krakowie

 


W sobotę, 13 stycznia 2024 r., kolejarze - reprezentanci Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich spotkali się w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich na wspólnej mszy św. w intencji kolejarzy i ich rodzin. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Grzegorz Szewczyk, duszpasterz kolejarzy w Archidiecezji Krakowskiej. Podczas homilii ks. prałat nawiązał do przeżywanej niedawno w liturgii tajemnicy wcielenia Bożego Syna. Trudne i szare byłoby nasze życie bez obecności Boga. Trzeba nam pielęgnować prawdę o obecności Boga w życiu człowieka.  Módlmy się za kolejarzy, by Matka Najświętsza strzegła od wszelkich niebezpieczeństw. Zawierzamy pracę naszych kolejarzy Matce Bożej, by pomagała w rozwoju tej bardzo ważnej dziedziny w naszym kraju czyli służby drugiemu człowiekowi.

Po mszy św. w Sali Królewskiej odbyło się spotkanie opłatkowe z abp Markiem Jędraszewskim.
Przedstawiciele KSK P składając świąteczne i noworoczne życzenia arcybiskupowi podziękowali za jego posługę formacyjną i duszpasterską.  Dzisiaj, kiedy są siły, które dążą do zeświecczenia życia społecznego w państwie, ksiądz arcybiskup jest autorytetem, który jest opoką dla nas, jest głosem mocnym, za co bardzo dziękujemy – mówili kolejarze.

Arcybiskup dziękując kolejarzom za obecność, przypomniał, że gdy jako student był w Rzymie a w tym czasie gdy
przyjeżdżał na dworzec Termini Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, witało go kilkaset a nawet kilka tysięcy Polaków.  To było prawdziwe patriotyczne spotkanie – mówił metropolita krakowski.


Metropolita krakowski wyrażając wdzięczność kolejarzom za ich służbę na rzecz narodu i państwa polskiego życzył, aby etos polskiego kolejarza ciągle się podnosił po latach zaniedbania. Życzył także, aby rozwijały się polskie koleje wracając do swojej niegdysiejszej świetności, aby nie zapominać o Bogu, bo bez Niego nie da się niczego zbudować. Tylko budowanie na fundamencie, którym jest Chrystus, sprawia, że żadne zawieruchy dziejowe nie są w stanie obalić takiego domu.












1 komentarz:

  1. Wdzięczność kolejarzom wyrażona przez Metropolitę krakowskiego to budujący etos naszego zawodu. Pozdrawiam uczestników...

    OdpowiedzUsuń