poniedziałek, 16 kwietnia 2018

WYDARZENIE


   16 kwietnia 2018r. o godz. 14: 00  w Muzeum Historii Katowic odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marii Wollenberg-Kluza - MUZYKA DOPOWIEDZIANA ŚWIATŁEM
Wystawa została zorganizowana w ramach cyklu wydarzeń artystycznych związanych z Jubileuszem 50-lecia pracy twórczej. Autorka jest prekursorką malarstwa refleksyjnego.  Wystawa stanowi ważne wydarzenie na mapie kultury Śląska.
Na wernisaż przybyli władze regionu, Katowic. Wystawa wpisuje się w krajobraz –Katowic, które zostało uznane za miasto muzyki. Kuratorem wystawy jest dr Jacek Kurek. Niestety w związku z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych nie mógł być obecny.
Należy dodać, że wystawa jest w sposób szczególny wpisuje się w krajobraz kulturalny Śląska i Katowic, jako niepowtarzalne wydarzenie.  
Na otwarcie wystawy przybyła Vice-przewodnicząca Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej metropolii Danuta Kamińska, Władze miasta Katowice na czele z Vice-prezydentem miasta Katowice – Mariuszem Skiba. Dyrektorzy firm, banku, księża. Liczne grono miłośników.   Dla znakomitego grona z pięknym recitalem wystąpili chorzowscy artyści Beata Krzywda- śpiew i Sławomir Witkowski –gitara.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz