wtorek, 30 kwietnia 2019

ZŁOTO OCZYSZCZA SIĘ W TYGLU


Wtorek, 30 kwietnia 2019 r. UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. Dzisiejszy dzień rozpocząłem, więc Mszą św. w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji naszej Ojczyzny. Obecnie przed wyborami wszystkie opcje partyjne niemiłosiernie wzajemnie atakują siebie, skaczą do oczu. Szczególnie ci, co nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu najbardziej bluzgają, oczerniają rząd, kościół itd. Katolikowi, co raz trudniej żyć w zgodzie z DEKALOGIEM, być wiernym Ewangelii. 
Na moim portalu FB do mojej dyskutantki / Pani Ewik/ w komentarzu napisałem: „..Czy Boga na pierwszym miejscu mamy?...” Odpisała: „Mamy! !!!! Ale czy pod flagą nacjonalistów?”.
Czy bronić wartości patriotycznych, etycznych, negowanie  Gender, LGBT, marszów tęczowych to jest nacjonalizm? To jest raczej obrona wartości Polski katolickiej, wiernej Bogu i Ewangelii.
 Spłonęła katedra Norte Dame / na szczęście nie cała/ ale to stało się impulsem, że tysiące młodych Francuzów wyszło na ulice z różańcem w ręku.  Niektórzy wieszczą upadek chrześcijaństwa we  Francji. A może to jest właśnie odrodzenie nowego.
Może trzeba było, aby spłonęły stare symbole pieszczące pychę i EGO, aby mogła odrodzić się prawdziwa wiara. Złoto oczyszcza się w tyglu.
W naszej Ojczyźnie goreje wielki tygiel i nic nie pomoże – jedynie Łaska Boża.

Gdy Bóg jest na pierwszym miejscu
Wszystko jest na swoim / św. Augustyn/

Gdy rozum logiką tłumaczy
szatan zawsze przeinaczy

........................................................................................
 Fragmenty z dialogu na FB:
Urszula Pluta Ludzie to nie są pieniądze Kaczyńskiego, on Wam nic od siebie nie daje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
· 
Jan Mieńciuk ... Jarek nie daje ze swojego ( mógłby obdzielić może kilkanaście rodzin) i to jest zrozumiałe.
Ale znalazły się środki wygenerowane z ujawnionych przekrętów PO. To też powinno być zrozumiałe.
Jednak ludzie byłej komuny i PO niezdolni tego przyjąć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz