czwartek, 11 kwietnia 2019

WERNISAŻ W GALERII FRA ANGELICO/ MUZEUM ARCHIDIECEZJALNE W KATOWICACHCzwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wieczór w Galerii Fra Angelico/ Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach zobaczyć prezentację fresków wykonanych w kościele pod wezwaniem  Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach –Podlesiu. Niezwykle ciekawa wystawa , która pokazuje cały cykl wykonania fresków w kościele. Jest to pewne przeniesienie wzorca duchowości do naszych czasów nieskażonej naleciałościami współczesności. To wyjątkowa technika polegająca na nakładaniu farb pigmentowych na świeżo nałożony tynk.
Autorem fresków jest Ireneusz Bator –Doktor habilitowany sztuk pięknych i wykładowca w Instytucie Sztuki  Uniwersytetu Śląskiego. Wśród wielu gości i księży wernisaż zaszczycił JE ks. Abp Wiktor Skworc.


Rano  zakładałem, że dzisiejszy dzień  będzie bez Internetu i komputera. Jednak wytrwałem tylko do godz.15. słuchając radia na przemian  stację Radio Katowice o raz Radio M. Oczywiście cały czas miałem zajęcia  związane z porządkowaniem swojej biblioteczki. Później już normalnie przy komputerze. Ale tylko przez godzinę. Potem pojechałem do Katowic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz